Jippie, snart är vi klara med våra två nya koncept som vi “provlanserar” redan nu. Snart kan ni boka in oss för Sportkalas och redan nu kan ni kika in på hemsidan, där vi berättar om våra sportkalas, som att vi i vinter kommer att erbjuda barnkalas på skidor, alpint samt på längdskidor😀⛷ Läs mer här om vårt nya koncept:HÄR

I vår erbjuder vi er Friidrottskalas samt konceptet Sportkalas, där ni bestämmer vilka sportaktiviteter ni önskar på ert sportkalas.
De goda nyheterna är att redan nu kan ni hyra sportutrustning utav oss genom vår Fritidsbank som ni finner HÄR. Vi kommer att fylla på vår “Fritidsbank” med mera sportmaterial och vi blir glada om ni vill tipsa oss på sportmaterial, som ni skulle vilja hyra, så ser vi till att köpa in det! 

Till sist: Vinterns alpina skidskola kommer vi att ha begränsat med platser, vilket beror på att vi inte kunde genomföra förra vinterns skidskola. Kom ihåg att göra en intresseanmälan HÄR

Kategorier: Barnens Sportsskola

Relaterade inlägg

Barnens Sportsskola

Fröken-Linda SM-guld i fristil på rullskidor

Vilken helg vi haft på Barnens Sportskola och Fröken Linda har varit nere i Lidköping och deltagit i fristils-SM på rullskidor. Sommaren är den bästa och roligaste tiden att vara fysiskt aktiv. Långa dagar, semester Läs mer…

Barnens Sportsskola

Pröva på Friidrott onsdagen 12 augusti-Inställt pga covid-19

Tyvärr är vi tvungna att ställa in vår Gratis aktivitet pga covid-19 och Folkhälsomydighetens rekommendationer. Har du barn mellan 3-10 år och är nyfiken på att pröva på friidrott? Fröken Linda bjuder in till gratis Läs mer…

Barnens Sportsskola

Sommarlovstips i covidtider

Vi på Barnens Sportskola önskar er en riktigt fin och sportig sommar med våra bästa tips till en sportig sommar. PS! Efter sommaren drar våra Sportskolor igång igen. Idrottsplatserna Hammarbyhöjdens IP, Nacka IP, Östermalms IP Läs mer…