Häng med på vårt sommarläger i sommar i Hammarby Sjöstad tillsammans med Fröken-Linda och hennes elever som hjälpledare.

Under en vecka kommer vi att ha massor utav skoj tillsammans med idrottslärare och Fröken Linda

Paddla kanot, simning med simskola, friluftsliv ditt barn får lära sig bygga vindskydd, sätta upp eld i stormkök samt skall vi göra plättar i stormköket och pinnbröd. Det blir orientering, friidrott vid Hammarbyhöjdens IP, bollspel och så skall vi iväg och vandra till Hellasgården där det blir massor utav skoj ute i skogen där vi skall sätta upp eld och grilla korv. Helt enkelt en kanonvecka för ditt barn, där ditt barn varje dag kommer att komma hem med massor utav ny kunskap, glad och lycklig efter en hel dag med massor utav roliga aktiviteter och nya vänner. Helt enkelt en kanonvecka-Jag lovar