Förbered ditt barn på bästa sätt inför Barnens Sportdag! Häng med och träna med oss alldeles gratis! Onsdagen 13 juni är det dags för den första träningen inför Barnens Sportdag. I augusti forsätter våra Gratisträningar: Onsdagen 15 augusti och Söndagen 19 augusti med Fröken-Linda och Superkaninen Knaskalle. Träningarna vänder sig till alla barn mellan 2-10 år.Under dessa träningar provspringer vi “tävlingsbanan” samt ger Fröken-Linda sina bästa träningstips och förbereder ditt barn på bästa sätt inför den stora dagen 26/8.

Häng med och träna med oss! Glöm inte bort att anmäla ditt barn till Barnens Sportdag innan prishöjningen 1 juni. Anmäl er idag och få hela 50 kr rabatt på anmälningsavgiften. Anmäl er här

 

När: Träningstillfälle 1: Onsdagen 13/6: Tid: 18.00 Barn 2-5 år och kl.19.00 Barn 6-10 år

          Träningstillfälle 2: Onsdagen 15/8: Tid: 18.00 Barn 2-5 år och kl.19.00 Barn 6-10 år

          Träningstillfälle 3: Söndagen 19/8: Tid: 10.00 Barn 2-5 år och kl.11.00 Barn 6-10 år

Var?: Hammarbybacken, Hammarby Sjöstad  (Samling vid liften)

 

Anmälan: Ingen föranmälan krävs! Det är bara att dyka upp!

Välkomna att träna med oss!

Hälsar,

Fröken Linda & Superkaninen Knaskalle

 

Anmälan till Barnens Sportdag, söndagen 26 augusti

Bilder från våra Gratisträningar:

           

 

 

 

  

Kategorier: Barnens Sportsskola

Relaterade inlägg

Barnens Sportsskola

Vi bjuder in till pannlampslöpning på lördag 13/11 kl.18.00

Höstens Friidrottsskola är över och det känns tråkigt, för just nu har vi inga Sportskolor igång på Barnens Sportskola. Därför bjuder jag, Fröken Linda, in alla barn och föräldrar att springa pannlampslöpning med oss lördagen 13 Läs mer…

Barnens Sportsskola

Dags att göra intresseanmälan inför vinterns Alpina Skidskola

Alpina Skidskolan kommer tillbaka vintern 2022. Vi öppnar anmälan för vinterns skidskolor söndagen 7 november kl.9.00 för er som gjort en intresseanmälan för Skidskolan. Tisdagen  9 november kl.9.00 öppnas anmälan till våra kunder som prenumerera Läs mer…

Barnens Sportsskola

Bara 2 av 10 barn når den dagliga dosen för fysisk aktivitet

Hur mycket rör sig barn idag? Internationella riktlinjer från Världshälsoorganisationen (WHO) rekommenderar att barn från fem år ska ägna sig åt måttlig till hög fysisk aktivitet minst 60 minuter per dag i genomsnitt, men trots Läs mer…