Förbered ditt barn på bästa sätt inför Barnens Sportdag! Häng med och träna med oss alldeles gratis! Onsdagen 13 juni är det dags för den första träningen inför Barnens Sportdag. I augusti forsätter våra Gratisträningar: Onsdagen 15 augusti och Söndagen 19 augusti med Fröken-Linda och Superkaninen Knaskalle. Träningarna vänder sig till alla barn mellan 2-10 år.Under dessa träningar provspringer vi “tävlingsbanan” samt ger Fröken-Linda sina bästa träningstips och förbereder ditt barn på bästa sätt inför den stora dagen 26/8.

Häng med och träna med oss! Glöm inte bort att anmäla ditt barn till Barnens Sportdag innan prishöjningen 1 juni. Anmäl er idag och få hela 50 kr rabatt på anmälningsavgiften. Anmäl er här

 

När: Träningstillfälle 1: Onsdagen 13/6: Tid: 18.00 Barn 2-5 år och kl.19.00 Barn 6-10 år

          Träningstillfälle 2: Onsdagen 15/8: Tid: 18.00 Barn 2-5 år och kl.19.00 Barn 6-10 år

          Träningstillfälle 3: Söndagen 19/8: Tid: 10.00 Barn 2-5 år och kl.11.00 Barn 6-10 år

Var?: Hammarbybacken, Hammarby Sjöstad  (Samling vid liften)

 

Anmälan: Ingen föranmälan krävs! Det är bara att dyka upp!

Välkomna att träna med oss!

Hälsar,

Fröken Linda & Superkaninen Knaskalle

 

Anmälan till Barnens Sportdag, söndagen 26 augusti

Bilder från våra Gratisträningar:

           

 

 

 

  

Kategorier: Barnens Sportsskola

Relaterade inlägg

Barnens Sportsskola

Det är jag, Fröken Linda som är grundare av Barnens Sportskola

Fröken Linda är huvudcoach och grundare av Barnens Sportskola. Barnens Sportskola erbjuder olika sportskolor för barn i ålder 3-10 år. Under året anordnas olika sportskolor som Friidrottsskola, Alpin Skidskola, Längdskidskola, Simskola, Orienteringssskola samt sportläger under Läs mer…

Barnens Sportsskola

Sporta- På- alla kan och får vara med!

Sporta-På, är ett koncept som inspirerar barn och vuxna till rörelseglädje. Sporta-På betonar rörelseglädje till alla, och vi vill skapa en positiv relation till fysisk aktivitet redan i tidig ålder. I höst bjuder vi in Läs mer…

Barnens Sportsskola

Sommarlovshälsningar från Frökenlinda

Sommarlov och tid att ägna sig åt sina passioner! Det gör jag, Frökenlinda som bäst genom att ägna mig åt mina passioner som är att sporta. Så härligt med sommar och tid att ägna sig Läs mer…