Förbered ditt barn på bästa sätt inför Barnens Sportdag! Häng med och träna med oss alldeles gratis! Onsdagen 13 juni är det dags för den första träningen inför Barnens Sportdag. I augusti forsätter våra Gratisträningar: Onsdagen 15 augusti och Söndagen 19 augusti med Fröken-Linda och Superkaninen Knaskalle. Träningarna vänder sig till alla barn mellan 2-10 år.Under dessa träningar provspringer vi “tävlingsbanan” samt ger Fröken-Linda sina bästa träningstips och förbereder ditt barn på bästa sätt inför den stora dagen 26/8.

Häng med och träna med oss! Glöm inte bort att anmäla ditt barn till Barnens Sportdag innan prishöjningen 1 juni. Anmäl er idag och få hela 50 kr rabatt på anmälningsavgiften. Anmäl er här

 

När: Träningstillfälle 1: Onsdagen 13/6: Tid: 18.00 Barn 2-5 år och kl.19.00 Barn 6-10 år

          Träningstillfälle 2: Onsdagen 15/8: Tid: 18.00 Barn 2-5 år och kl.19.00 Barn 6-10 år

          Träningstillfälle 3: Söndagen 19/8: Tid: 10.00 Barn 2-5 år och kl.11.00 Barn 6-10 år

Var?: Hammarbybacken, Hammarby Sjöstad  (Samling vid liften)

 

Anmälan: Ingen föranmälan krävs! Det är bara att dyka upp!

Välkomna att träna med oss!

Hälsar,

Fröken Linda & Superkaninen Knaskalle

 

Anmälan till Barnens Sportdag, söndagen 26 augusti

Bilder från våra Gratisträningar:

           

 

 

 

  

Kategorier: Barnens Sportsskola

Relaterade inlägg

Barnens Sportsskola

Ett sportigt och lekfullt sommarlov!

Vi på Barnens Sportskola önskar er ett riktigt sportigt och lekfullt sommarlov! Efter sommaren drar våra Sportskolor igång. I höst händer det massor utav roligheter hos oss på Barnens Sportskola och just nu är vi Läs mer…

Barnens Sportsskola

Superkaninen Knaskalle och Fröken Linda blir barnboksförfattare

Superkaninen Knaskalle är världens snabbaste och snällaste Superkanin. Superkaninen Knaskalle är även den enda Superkaninen i världen och bor hemma hos Fröken Linda som är hans matte och fröken. Precis som Fröken Linda gillar Superkaninen Läs mer…

Barnens Sportsskola

Fröken Lindas Inspirationsbank

Här kan du hitta inspiration på fysiska aktiviteter att göra tillsammans och som enkelt kan implementeras i vardagen.  Plogga tillsammans Att plocka skräp tillsammans och samtidigt gå eller jogga lär barnen hur viktigt det är Läs mer…