Vi på Barnens Sportskola vill önska er en riktigt Fin och Glad Påsk. Efter påsken drar våra Sportskolor igång.

I vår händer det massor utav roligheter hos oss på Barnens Sportskola och just nu är vi i full gång med att starta upp vårens Sportskolor. Under våren har även vårt ledarteam utökats med flera duktiga Sportskolefröknar som vi kommer att presentera inom kort. För att inte missa senaste nytt om vad som händer hos oss på Barnens Sportskola: Anmäl er till vårt nyhetsbrev!

Klicka här för att prenumerera på vårt nyhetsbrev

Kategorier: Barnens Sportsskola

Relaterade inlägg

Barnens Sportsskola

Superkaninen Knaskalle och Fröken Linda blir barnboksförfattare

Superkaninen Knaskalle är världens snabbaste och snällaste Superkanin. Superkaninen Knaskalle är även den enda Superkaninen i världen och bor hemma hos Fröken Linda som är hans matte och fröken. Precis som Fröken Linda gillar Superkaninen Läs mer…

Barnens Sportsskola

Fröken Lindas Inspirationsbank

Här kan du hitta inspiration på fysiska aktiviteter att göra tillsammans och som enkelt kan implementeras i vardagen.  Plogga tillsammans Att plocka skräp tillsammans och samtidigt gå eller jogga lär barnen hur viktigt det är Läs mer…

Barnens Sportsskola

Våra barn, rör sig för lite!

Barnen är vår framtid. Våra barn blir allt mer inaktiva, psykisk ohälsa är ett växande problem och allt fler barn är överviktiga samt får problem som härrör från inaktivitet. Då barn och ungdomar har en Läs mer…