Jag, Fröken Linda, bjuder in alla barn och föräldrar att springa pannlampslöpning med oss lördagen 12 november 2022 kl.18.00 med samling vid Lilla barnbackens vindskydd i Hammarbybacken. Ingen föranmälan krävs och det är alldeles gratis att delta. Efter pannlampslöpningen bjuder vi på varm korv till de 100 första som kommer.

Pannlampslöpningen 12/11: Rundan för detta år är ny och ca 400 meter lång och ni föräldrar kan stå i backen och se ert barn springa eller göra ert barn sällskap. Vi har även pannlampor att låna. Har ni egna pannlampor-ta gärna med dem.(Rundan är markerad med röda blinkande hjärtan)
Vi tycker det vore trevligt om ni tog med er fika, som något varmt att dricka samt även kanske något att grilla. Vi har grillen varm från kl.18.00 Möjligheten att grilla finns vid vindskyddet

Pannlampslöpning 12/11 kl.18.00

Var: Hammarbybackens barnbacke (samling vindskyddet)

När?: Lördag 12/11 kl.18.00

PS! Våren 2023 års Friidrottsskola börjar torsdagen 23 april och söndagen 26 april och vi har redan öppnat anmälan.
Här finner ni anmälan: HÄR

Friidrottsskolan vid Hammarbyhöjdens IP